Cari Kart Arama:

          Müşterilerinize ulaşabilmek için tasarlanmış bu bölümde filtreleme aralıklarına aramak istediğiniz cari kartı ile ilgili kısa bilgi veya bilgiler girerek arama yaptırabilirsiniz. Filtreleme aralıkları aşağıda gösterilmiştir.

Filtreleme:

            Yandaki şekilde de görüldüğü gibi aramak istediğiniz kayıt ile ilgili anımsatıcı birkaç bilgiyi girmeniz yeterli olacaktır. Örneğin grubu “Müşteri” olarak kayıt ettiğimiz cari kayıtlarını listelemek istiyorsak Grubu seçeneğinde iken “Müşteri” seçeneğini  işaretleriz ve  butonuna basarız. Diğer aramak istediğimiz kriterleri de aynı şekilde uygun bölüme yazarak   butonuna basmanız yeterli olacaktır. Örneğin sadece $ (Dolar) hesabı kullanan müşterilerimizi aramak istiyorsak, Döviz Brm. bölümünden $’ı seçer ve Filtrele butonuna basarız.

Aralıklar:

       Kayıt tarihlerine göre arama yapabileceğiniz bölümdür. Tarih aralıklarını klavye  ile girebildiğiniz gibi  butonuna basarak da seçim yapabilirsiniz.

Sıralama:

            Listeyi alfabetik veya nümerik olarak sıralayabilirsiniz. Örneğin kayıt tarihine göre listelenmesini istiyorsak o seçeneği işaretleriz ve   butonuna basarız. Bu sayede liste en küçük tarihten en büyük tarihe kadar sıralanmış olur. Biz büyük tarihten küçük tarihe  doğru sıralanmasını istersek “Sıralamayı Ters Çevir” seçeneğini işaretleriz. Sürekli olarak seçtiğiniz sıralamanın gelmesini istiyorsanız istediğiniz sıralamayı seçtikten sonra  (kayıt) butonuna basınız.

 Yetkili:

      


     Program açılırken kim oturum açmış ise (Yetkili veya personel) kayıt işlemleri sırasında o kişinin ismi görüntülenir. Mesela Hasan Sezer isimli bir personel olsun. Programı kendi oturum açma ismi ve şifresiyle açtığını varsayalım. Hasan Sezer yeni bir kayıt ekliyor ise kaydeden bölümünde Hasan Sezere ait kullanıcı adı otomatik kaydedilecektir. Eğer önceden kaydedilmiş bir kayıt üzerinde düzenleme yapıyorsa düzenleyen olarak yine otomatik kayıt edilecektir.

 

      Kimlerin hangi kayıtları kaydettiğini veya düzenlediğini bu bölümden seçiyoruz. Listelenen kayıtları onaylamak için

 butonuna basınız. Tüm kayıtlara otomatik onay kodu verilecektir.

      

     Kayıtların listelendiği sayfada kendi isteğinize göre sıralama istiyorsanız

sürükle bırak yöntemini kullanınız.(önceki hali)
şeklindeki sıralamayı değiştirmek için o sütunu Mouse ile tutarak istediğiniz sütuna taşıyın..

.Özelleştirdiğiniz tablo biçimini “tablo yerleşimini kaydet” botunu ile kayıt edebilirsiniz. (sonraki hali)