Eski Hareketler:
         Bu bölümde müşteriniz ile ilgili bilgilere göre arama yaptırabilirsiniz. (Örneğin; Ahmet AK ın cari hareketleri)  Yandaki şekilde de görüldüğü gibi aramak istediğiniz kayıt ile ilgili anımsatıcı birkaç bilgiyi girmeniz yeterli olacaktır. Örneğin özel Kodu “kırmızı” olarak kayıt ettiğimiz cari kayıtlarını listelemek istiyorsak Özel kodu kısmına “kırmızı” yazar ve  butonuna basarız.  Diğer aramak istediğimiz kriterleri de aynı şekilde uygun bölüme yazarak   butonuna basmanız yeterli olacaktır. Örneğin grubu müşteri olanları aramak istiyorsanız Grubu seçeneğinde iken “Müşteri” seçeneğini  işaretleriz ve  butonuna basarız.

 

    

Bu bölümde yapmış olduğunuz cari hareketlere göre filtreleme yapabilirsiniz. Cari hareketler hakkında anımsatıcı birkaç bilgi girerek ulaşmak istediğiniz cari harekete ulaşabilirsiniz. Örneğin İşlem türü Nakit olarak girmiş olduğunuz tüm cari hareketlerini listelemek istiyorsanız; İşlem türü yazan yerdeki  butonuna basın ve seçeneklerden “Nakit”’i seçin.

 Daha sonra  butonuna basın. Bu sayede işlem türü nakit olan tüm hareketler listelenecektir. Diğer sınırlandırmak istediğiniz verileri de aynı işlemleri takip ederek yapabilirsiniz.

 

     

Aramak istediğimiz kriter işlem tarihine, Vade tarihine veya işlem tutarlarına göre ise bu bölümü kullanınız. Tarih aralılarını el ile girebildiğiniz gibi  butonuna basarak da seçim yapabilirsiniz. Tutara göre arama yapmak istiyorsanız minimum / maximum tutarlarını girerek kayıtları sınırlayabilirsiniz. Listelenen kayıtları sadece KBP ve Döviz hareketleri olarak sınırlandırmak istiyorsanız Hareketin Türü kısmından seçerek işlem yapınız. Örneğin sadece Döviz hareketlerinin listelenmesini istiyorsanız;

 

 işaretini seçiniz.

 

      Listeyi alfabetik veya nümerik olarak sıralayabilirsiniz. Örneğin işlem tarihine göre listelenmesini istiyorsak o seçeneği işaretleriz ve   butonuna basarız. Bu sayede liste en küçük tarihten en büyük tarihe kadar sıralanmış olur. Biz büyükten küçüğe doğru sıralanmasını istersek “Sıralamayı Ters Çevir” seçeneğini işaretleriz. Sürekli olarak seçtiğiniz sıralamanın gelmesini istiyorsanız istediğiniz sıralamayı seçtikten sonra  butonuna basınız.

 

      

Program açılırken kim oturum açmış ise (Yetkili veya personel) kayıt işlemleri sırasında o kişinin ismi görüntülenir.. Örneğin;  Hasan Sezer isimli bir personel olsun. Programı kendi oturum açma ismi ve şifresiyle açtığını varsayalım. Hasan Sezer yeni bir kayıt ekliyor ise kaydeden bölümünde Hasan Sezere ait kullanıcı adı otomatik kaydedilecektir. Eğer kaydedilmiş bir kayıt üzerinde düzenleme yapıyorsa düzenleyen olarak yine otomatik kayıt edilecektir.

            Kayıt yapan veya düzenleyen personelin kayıt ettiği veya düzenlediği bilgileri filtreleyebilecemiz bölümdür. Listelenen kayıtları onaylamak için  butonuna basınız. Tüm kayıtlara otomatik onay kodu verilecektir.

          Not: Bu kod rasgele verilmiş bir numaradır. Her kayıt için farklı bir numara verilir. Sizin onayınızdan geçip geçmediğini kontrol etmenizi kolaylaştırmak amacıyla kullanılır.